logo

Strona główna » Łódź dla Dzieci » Klopsiki kontratakują - smakowita impreza

Klopsiki kontratakują - smakowita impreza

Maszyna produkująca żywność z wody? Czemu nie? Wszyscy miłośnicy dobrych animacji od razu odpowiedzą jaki był tego skutek.  Deszcz cheeseburgerów, góry lodów pistacjowych, spadające z nieba spaghetti i, ścigająca pizza  ...  A to tylko nieliczne przysmaki, które spowodowały niezwykłe zjawiska meteorologiczne w filmie „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”.
Czy maszyna na pewno została zniszczona przez głównego bohatera ? Okazuje się, że nie.  Nadal działa. Los świata znów spoczywa w rękach Flinta, ponieważ jego wynalazek produkuje niebezpieczne jedzeniowo-zwierzęce hybrydy.  Maszynę koniecznie trzeba unieszkodliwić. Czy to się uda?
Mamy szczęście. Możemy to sprawdzić i znów spotkać się z bohaterem filmu, wynalazcą, którego pomysły czasem się sprawdzają, a czasem nie za bardzo. 
Zapraszamy do smakowitej zabawy do:
Manufaktury w Łodzi (ul. Drewnowska 58), w sobotę 28 września od godz. 12.00 do 19.00.
Włączcie się w wir pysznej rozrywki. Każdy nienasycony smakosz znajdzie coś dla siebie.
Tak jak Flint spróbujmy przepłynąć śniadaniowe bagna, przejść papudżunglę czy przebyć cukierkową górę.  To nic trudnego. To bułka z ciastem. I możliwość wygrania ciekawych nagród.
Porwie nas istne tornado gier i zabaw.
Będziemy mieli okazję tworzyć z balonów przedziwne postaci, które pojawiły się za sprawą maszyny Fliinta. Będziemy robić m.in. takodyle, szympagrysy, hipomniaki czy takobestię.
Zarówno dzieci jak i rodzice, w specjalnie zrobionej na tę okazję strefie filmowej,  będą mogli przypomnieć sobie film „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”.  Na pewno zgłodnieją po obejrzeniu spadających z nieba ton wybornego jedzenia. Na to też mamy rozwiązanie. Zadbamy o ukojenie burzy kubków smakowych. Wszystkich głodnych kolejnych wrażeń zapraszamy do  wyjątkowej strefy kulinarnej.
W strefie tej wcielimy się nie tylko w kucharzy, ale i w naukowców. W trakcie imprezy do dyspozycji dzieci i rodziców oddana będzie strefa kulinarna, gdzie pod okiem profesjonalnego kucharza będą mogli wdrożyć się w tajniki przyrządzania zmutowanych ciastek czy lodów. Puścić wodze fantazji w dekorowaniu zrobionych przez siebie lizaków.
Nie będzie to tylko zwykłe gotowanie.  Flint jest niezwykłym naukowcem, dlatego my też wprowadzimy dzieci w świat nauki połączony z naturą . Doświadczony kucharz wraz z chętnymi uczestnikami apetycznych warsztatów, wykonają pokazy kuchni molekularnej.  Wykorzystają wiedzę naukową w kuchni.  Celowo wywołamy nawałnicę reakcji chemicznych i fizycznych, aby pokazać jak opanować naukę na kuchennym blacie, otrzymać czyste smaki, niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.  Wykonamy pomarańczowe spaghetti i zaserwujemy je w kiwi.  Czyż to nie jest czysta fantazja kulinarna?
A czy mieliście okazję przyrządzać  drinki molekularne?  Napoje, które dymią ..
Tylko teraz dzięki dystrybutorowi filmu „Klopsiki kontratakują,,” będzie takowa okazja.
Przychodząc w sobotę (28 września) do Manufaktury niewątpliwie znajdziecie się w epicentrum nawałnicy jedzenia, zabawy i nauki. To także jedyna okazja aby zostać fotoreporterem klopsików i innych zjawisk pogodowych. Weźcie aparat i utrwalcie huragan radości wszystkich uczestników zabaw.   W końcu „Klopsiki kontratakują”.

Opublikował: admin


Galeria

logotypy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego.