logo

Strona główna » Aktualności » "Łódź, galante miasto dla dzieci" czyli ‪nieMAPA‬ już jest dostępna bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi!

"Łódź, galante miasto dla dzieci" czyli ‪nieMAPA‬ już jest dostępna bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi!

NIEMAPA to wyjątkowo zaprojektowany ilustrowany przewodnik dla dzieci pełen zabaw i pomysłów na kreatywne spędzenie czasu w Łodzi.

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer! Poznając miasto z NIEMAPĄ dzieci dowiadują się ciekawych rzeczy o Łodzi, jej architekturze, kulturze i specyficznym języku.
NIEMAPĘ wymyśliły Mamy – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Asia Studzińska, mama Poli – a zrobiły ją wspólnie z wydawnictwem Ładne Halo. Rysowaniem i projektem graficznym zajął się Maciek Blaźniak
Twórcy NIEMAPY podzielili się z dziećmi swoimi ulubionymi zakątkami miasta z dala od centrów handlowych i parków rozrywki. Zapraszamy na Bałuty i na Stary Widzew, do Centrum i na Zdrowie, a nawet poza Łódź. Polecamy ciekawe szlaki, takie jak Szlak Bajkowy czy Dzieci Bałut - Murale Pamięci.

W opis lub ilustrację każdego obiektu wplecione jest zadanie lub wyzwanie: dzieci szukają przepisu na zalewajkę, odcyfrowują alfabet Strzemińskiego czy rysują najdziwniejsze rośliny z Palmiarni.
Ilustrowany słowniczek łodzianizmów przybliża regionalizmy takie jak "żulik" czy "galanty".
NIEMAPA przygotowana jest na specjalnym papierze, który pozwala na rysowanie i notowanie - wciśnięta do plecaka przetrwa niejedną wycieczkę. Dodatkowo, do każdej NIEMAPY dołączona jest pocztówka z pozdrowieniami z Łodzi.

NIEMAPA jest już dostępna bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 87

Zapraszamy na wycieczkę.

Opublikował: admin

logotypy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego.