logo

Strona główna » Aktualności » Ferie w Łodzi

Ferie w Łodzi

Miasto przygotowało mnóstwo atrakcji dla uczniów, którzy spędzą te dni w Łodzi.

W akcję "Ferie z Łodzią 2015" włączyło się kilkadziesiąt miejskich instytucji, w tym szkoły, muzea, biblioteki, teatry czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ten ostatni, oprócz darmowych zajęć sportowych, przygotował również specjalną cenę za wstęp na swoje lodowiska - po okazaniu legitymacji szkolnej wyniesie ona jedynie 2 zł. - Z organizowanych przez nas zajęć będzie mogło skorzystać niemal dwa razy więcej uczniów niż przed rokiem, bo aż 1200.
W tym roku, wychodząc naprzeciw prośbom rodziców, zajęcia organizowane przez szkoły są otwarte, co oznacza, że każdego dnia mogą w nich uczestniczyć różne grupy dzieci.

Dziesiątki warsztatów plastycznych, lekcji muzealnych, bibliotecznych i historycznych przygotowały instytucje nadzorowane przez Wydział Kultury. - W sumie oferta obejmuje ok. 155 zajęć dla dzieci w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami.
W dni powszednie wstęp do zoo, palmiarni i ogrodu botanicznego w okresie ferii jest bezpłatny dla osób do 16 roku życia.

Tegoroczna przerwa międzysemestralna potrwa do 15 lutego.
Szczegółowych informacji o zajęciach udzielają podmioty, które je organizują.

http://turystyczna.lodz.pl/page/131,dla-dzieci.html?id=4196

Opublikował: admin

logotypy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego.